Play Store’un son versiyonunu yüklemeyenler, dikkat!

Google, Android cihazlar için yeni bir Google Play Store güncellemesi yayınladı. 35.5.14 sürüm numaralı güncelleme, uygulamanın kararlılığını ve kullanılabilirliğini artırmayı amaçlıyor. Yeni bir özellik veya değişiklik sunulmamasına rağmen, genel iyileştirmeler kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunuyor.

Güncelleme paketinin boyutu 21.22 MB ve Android 13 veya daha düşük sürümleri çalıştıran cihazlar için kullanılabilir durumda. Uygulama otomatik olarak arka planda yüklenecek, ancak isterseniz elle de yükleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta Google, Nisan 2023 Oynatma Sistemi güncelleme grubunu yayınladı. Yeni oturum, Wi-Fi ağı kullanırken üçüncü taraf uygulama veya oyun indirme işlemini daha kararlı hale getiriyor. Ayrıca, Wi-Fi beklerken mobil ağ üzerinden uygulama indirme seçeneği sunuluyor.

Play Store’un son versiyonunu yüklemeyenler, dikkat!

Son güncelleme ayrıca, yeni özelliklerle kullanıcıların sevdikleri uygulamaları ve oyunları keşfetmelerine yardımcı olacak, daha hızlı ve güvenilir indirme ve kurulum için optimizasyonlar sağlayacak ve Play Protect için sürekli iyileştirmeler sunacak. Ayrıca, performans optimizasyonları, hata düzeltmeleri ve güvenlik, kararlılık ve erişilebilirlik açısından geliştirmeler de yapıldı.

Yakın zamanda Play Store’a eklenmesi planlanan bir özellik ise, kullanıcıların belirli bir uygulama içindeki kullanıcı verilerini silebilmelerine olanak tanıyacak. Hesap oluşturma izni veren uygulamaların da kullanıcıların hesaplarını sildirmeleri istenecek ve bu silme seçeneği uygulamanın içinde ve dışında kolayca bulunabilecek. Ayrıca, Google “Otomatik Arşivleme” özelliğini de yakın zamanda tanıttı. Bu özellik, belirli bir süre kullanılmayan uygulamalardan gereksiz verileri otomatik olarak silmeye yardımcı olacak.

Son olarak, Google Chrome geliştiricileri için bir yenilik sunuldu. Artık geliştiriciler, Play Store benzeri uygulama simgeleri ekleyebilecekler. Bu da kullanıcıların uygulamaları daha kolay bulmasını sağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir