Ölüm Vadisi! Rusya turistlerin girmesini yasakladı

Paylaş

Posta.com.tr | Uzun yıllardır gizemli ölümlerden sorumlu tutulan bölge, Rusya’da yer alıyor. 

Ölüm Vadisi olarak bilinen Kamçatka Yarımadası, Rusya’nın doğusunda yer alan volkanik bir adadır ve son derece ölümcüldür.

Paylaş

Dağlar karla örtüldüğü zaman güzel görünse de, bu vadiye giren kişiler bir daha görülmedi. Yarımada ayrıca hayvan mezarlığı olarak da biliniyor ve insanlar için de tehlikeli olduğu için turizme kapalı. 

Karlar erimeye başladığı zaman hayvanlar yemek ve su aramak için bölgeye geliyor ancak çoğu kısa bir süre sonra ölüyor. 

İşin ürkütücü yanı, bu cesetlerin doğal olarak soğutulup muhafaza edilmesi ve çoğu zaman hiçbir dış yaralanma veya hastalık izi göstermemesidir.

GİDENLER GERİ DÖNMEDİ

Paylaş

GİDENLER GERİ DÖNMEDİ

Bölge 20’nci yüzyılda tesadüfen keşfedilene kadar gizli kaldı. 

Efsane, 1930’lu yıllarda iki avcının bölgeye gelmesi ve çevrenin ölü hayvanlarla dolu olduğunu görmesiyle başladı. Birkaç dakika boyunca şiddetli baş ağrıları yaşayan ikili, hayatlarını kurtarmak için bölgeden kaçtı. 

Bu hikaye, macera arayıcılarının 1940 ve 1950’li yıllarda bölgeyi ziyarete gelmesiyle devam etti. Ancak gelenlerin hiçbiri geri dönmedi. Yerel halk, o zamandan beri yaklaşık 80 kişinin orada öldüğünü tahmin ediyor.

VOLKANİK FENOMEN

Paylaş

VOLKANİK FENOMEN

Resmi kaynaklar, Ölüm Vadisi’nin 1975 yılında Vladimir Leonov liderliğindeki bir grup volkan bilimci tarafından keşfedildiğini öne sürüyor. 1975 ve 1983 yılındaki araştırma, hayvanların volkanik bir fenomen nedeniyle öldüğünü açıkladı. 

BAŞ AĞRISI, ATEŞ, HALSİZLİK

Paylaş

BAŞ AĞRISI, ATEŞ, HALSİZLİK

Volkanlar ölümcül hidrojen sülfür, karbon dioksit, kükürt dioksit ve karbon disülfür karışımı yayar ve bu karışımlar, onları uzaklaştıracak herhangi bir rüzgar olmaksızın vadinin ovalarında toplanır. Genellikle ilk kurbanlar, nehirden su içmek için gelen kuşlardır. Onları avlanmak için vadiye gelen tilkiler ve diğer yırtıcılar izliyor. 

Ölümcül gaz, cesetlerin korunmasını sağlayan bir bakteri formu taşıyor. Kimileri vadideki gazların kısmi felce neden olabileceğine inanıyor, ancak bu henüz doğrulanmadı.

Doğrulanmış olan şey ise, insanların sıklıkla ölüme yol açabilecek baş ağrıları, ateş ve halsizlikten etkilendiğidir.

CESETLER KAYBOLUYOR

Paylaş

CESETLER KAYBOLUYOR

Pek çok bilimsel araştırma yapılmış olsa da, vadi hakkında doğrulanmamış hikayeler dolaşmaya devam ediyor.

Örneğin hayvan cesetlerinin, kimin yaptığını kimse bilmese de, vadiden düzenli olarak alındığı iddia ediliyor.

SOVYET ASKERLER İDDİASI

Paylaş

SOVYET ASKERLER İDDİASI

Çözülmemiş bir başka gizem de 1970’lerin ortalarından kaynaklanıyor. Leonov’un vadiyi keşfetmeye yardım eden öğrencisi Viktor Deryagin’e göre, Sovyet askeri yetkilileri bir helikopterle ziyarete geldi, bazı olağandışı örnekler topladı ve hemen ayrıldı.

GÜVENLİ ZİYARET

Paylaş

GÜVENLİ ZİYARET

Ölüm Vadisi, turistlere yasaklı olsa da güvenli bir mesafeye kurulmuş bir seyir terasından gözlemlenebilir. Bölge ayrıca helikopterle de ziyaret edilebiliyor. 

turist

Related Posts

Adana’da sopalı dehşet! Öldüresiye dövdüler

Olay, merkez Seyhan ilçesi Sümer Mahallesi Bülent Angın Bulvarı’nda gece saat 02.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, elektrikli bisiklet …

1 kişi ölmüş 148 kişi hastanelik olmuştu! Köy muhtarı için inceleme başlatıldı

Bolu’da 1 kişinin öldüğü, 148 kişinin kanlı ishal nedeniyle hastanelik olduğu Yuva köyünde, zehirlenmelerin sebebinin belirlenmesi için özel …

Avrupa’da güç krizi: Fransa ve İsviçre’de belediyeler, sokak lambalarını söndürecek

Fransa ve İsviçre’de “Gece Güzeldir” aktifliği kapsamında, 187’den fazla belediyenin sokak aydınlatmaları söndürülecek.Bu yıl “enerji tasarrufu …

Nevşehir’de kaygan yolda feci kaza: 2 meyyit, 8 yaralı

Niğde- Ankara otoyolunun Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük beldesi hudutlarında şoförü şimdi öğrenilemeyen tır, dolu yağışı nedeniyle yavaşladı …

Bolu Dağı’nda sağanak ve sis tesirli oluyor

Bolu’da gece başlayan sağanak ve sis, gün içinde de tesirini sürdürdü. Kara yolunun bilhassa Bakacak, Seymenler, Bıçkıyanı, Karanlıkdere, Bolu …

MHP, Bakan Bozdağ ile görüştü… CHP de affa yeşil ışık yaktı

Koronavirüsü gerekçe göstererek iki yıl önce kısmi af niteliğinde düzenlemeleri hayata geçiren ve adli mahkûmları dışarıya çıkaran, siyasi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.