Kilo vermek sandığınız kadar güç değil! Yapacağınız şey o kadar kolay ki, öğrenince çok şaşıracaksınız

Etkili bir biçimde kilo vermek için birtakım yiyecekleri diyetten büsbütün çıkarmak da değerlidir. Gerçek yiyecekler yiyerek, porsiyon denetimi yaparak ve sistemli olarak antrenman yaparak (spor salonuna gitmek zorunda değil, mesken antrenmanları de harikadır) ve ayrıyeten bu 11 şeyi büsbütün bırakarak başarılı bir formda kilo verebilirsiniz…

Kilo vermek için bu 11 şeyi bırakın

1. Evvelden Paketlenmiş Kahve İçecekleri:

Dünyanın en tanınan ve sevilen içeceği olan kahve, metabolizmayı hızlandırarak ve iştahı bastırarak kilo kaybını çeşitli biçimlerde artırır. Şişelenmiş ve paketlenmiş kahve içecekleri kalorileri yüksektir ve müşterilerin damak zevkine hitap etmek için çok ölçüde şeker eklenir. Lakin, yüksek fiyat etiketiyle satılan bu çeşit kahve içecekleri, tertipli tüketimle bel etrafını artırabilen şeker çekimleridir.

2. Unlu mamüller:

Ekmek, kekler, kekler, donmuş tatlılar, kurabiyeler, çörekler, tarçınlı rulolar. Bu nefis lezzetler insanları hipersalivasyona sevk edebilir! Lakin bu unlu mamuller yüksek kalorilidir, rafine karbonhidratlara sahiptir ve kilo vermeyi son derece zorlaştırır.

3. Sinema patlamış mısır:

Heyecan verici bir sinema izlerken yemeye meyilli olduğunuz patlamış mısırdaki kalori sayısı sizi şok eder. 400 ila 1200 kalori ortasında rastgele bir yerde olabilir ve çılgın ölçüde doymuş yağ ve sodyum içeriğinden bahsetmiyoruz bile.

4. Diyet Soda:

Şirketler, diyet sodanın olağan sodaya daha düzgün bir alternatif olarak reklamını yapar, fakat kusur yapmayın, her cins soda/kola kilo vermek için berbattır; Aslında, diyet soda, bağırsak sıhhatini olumsuz tarafta etkileyebilecek ve bağışıklığı azaltabilecek yapay tatlandırıcıya sahiptir.

5. Reçel:

Kahvaltılık ekmeklerin üzerine severek uyguladığımız reçel, yüksek ölçüde şeker ve gözetici içerir ve şayet kahvaltı rutininizin olmazsa olmazlarından biriyse, göbek yağınızın nedeni için onu suçlayın.

6. Şekerli Tahıllar:

Meyveleri ve zenginleştirilmiş mineralleri olduğunu tez eden bir kutudan tahıl dökmek kolaydır, fakat bu tahıllar ayrıyeten renk (içlerindeki meyvelere canlı renk katmak için), hami hususlar ve bol ölçüde şeker ekledi. Kahvaltımız, bu paketlenmiş tahılların katiyetle eksik olduğu gün boyunca bizi tok ve enerjik tutmak için ülkü olarak protein ve lif açısından varlıklı olmalıdır.

7. Beyaz şeker:

Diyetisyenler, beslenme uzmanları ve kilo verme uzmanları, beyaz şekerin kilo verme seyahatini büsbütün durdurabilecek ve birebir vakitte genel sıhhate da ziyan verebilecek 1 numaralı barikat olduğu konusunda hemfikir. tip 2 diyabet, kalp hastalığı, obezite ve hatta birtakım kanserler. Yalnızca bugünden itibaren beyaz şekeri büsbütün bırakmak mantıklı.

8. Gazlı içecekler:

Alkolsüz içeceklerde sırf boş kaloriler ve çok ölçüde şeker bulunur ve bu da süratle göbek yağının birikmesine neden olabilir.

9. Aromalı hazır yoğurtlar:

İyi bir probiyotik kaynağı olduğunu düşünmemize karşın, aromalı hazır yoğurtlar ayrıyeten yapay renk, aroma, hami hususlar ve bir sürü ek şekerle yüklüdür.

10. Paketlenmiş meyve suları:

Bu meyve suları, rastgele bir kollayıcı unsur içermeyen %100 konsantre meyve suyu olduklarını argüman etseler de, yüksek lif içeriğine sahip bütün meyvelerin yerini hiçbir şey tutamaz. Bu meyve suları yalnızca bedelli lif içeriğinden mahrum olmakla kalmaz, birebir vakitte koruyucular ve yapay tatlar da içerebilirler. İçindekiler listesini okumak tüm öyküyü ve gerçek gerçeği ortaya çıkaracaktır.


11. Trans yağ:

Genellikle kızarmış yiyeceklerde, paketlenmiş unlu mamullerde ve hatta margarinde bulunur. Trans yağ içeren besinlerin sistemli tüketiminin metabolik sendrom, obezite ve göğüs ve kolon kanseri üzere makul kanser tiplerinin gelişmesine yol açabileceği gerçeğini destekleyecek kâfi data ve araştırma var.

Related Posts

Garanti BBVA Emeklilik’ten Sağlıklı Yaşa programı

Sağlıklı Yaşa’da “iyi yaşam” için gerekli olan her şey var. Yogadan fitness’a, kişisel gelişimden sağlıklı beslenmeye kadar birçok kategoride …

Diziler yurt dışında bizi tanıtmalı

14. Memleketler arası Taşkent Sinema Festivali’nde Türk sinemaları geçidi yaşandı. Perşembe günü açılan ve yarın sona erecek şenliğe, 40 ülkeden …

Sağlık-Sen Lideri Durmuş’tan Beyaz Islahat açıklaması

Sağlık ve Toplumsal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Genel Lideri Semih Durmuş, Beyaz Islahat ile sıhhat çalışanlarının en kıymetli …

Okula uyum sürecinde ailenin rolü

Çocuğunuz okula yeni başladığında farklı duygular yaşayabilir ve her zamankinden farklı tepkiler verebilir. Sorunu onarmak için en önemli …

Sakinleştiren özelliğe sahip 8 besin

Beslenme ve Diyet Uzmanı Sıla Bilgili Tokgöz, sakinleştiren 8 besini anlattı; kıymetli teklifler ve ihtarlarda bulundu. Tokgöz’ün açıklamaları …

Koşarken kaç kalori yakılır? İşte dakika başına kalori hesaplama…

Yaz bitti ve birçok kişi için tekrar forma girme vakti geldi… Sağlıklı bir diyet uygulamanın yanı sıra, bilhassa koşu üzere aerobik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.