Kılıçdaroğlu: Askerlere karşı kurulan kumpasın hesabını soracağız

CHP başkanı Kılıçdaroğlu, Balyoz ve Ergenekon davalarında tutuklanan Emekli Tümamiral Deniz Kutluk’u ziyaretinin akabinde açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Devletin onlara özür borcu var. Her ne kadar bir terör örgütüyle işbirliği yapılıp bu kumpas kurulduysa da bugün 3 yahut 5 kişiyi cezalandırarak bu defteri kapatamazsınız” diye konuştu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Balyoz ve Ergenekon davalarında tutuklanan Emekli Tümamiral Deniz Kutluk’u ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretin akabinde açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şöyle:

*İnsanların mağdur edildiğini biliyoruz. Askerlerimize de geçmişte kumpas kurularak, onların mağdur edildiğini, uzun mühlet mahpusta tutulduğunu, meskenlerinin basıldığını, ellerine kelepçe takıldığını ve daha sonra mahpustan çıktılar lakin onlara yapılan haksızlıkların bir biçimiyle telafi edilmesi lazım.

*Benim helalleşme dediğim budur. Devletin onlarla helalleşmesi lazım. Deniz Kutluk da bunlardan bir tanesi. Meskeni basıldı. Eşi, çocukları mağdur edildi. Yalnızca kendisi değil ailesi de mağdur edildi.

*Aile, bazen karakollara, bazen hapishaneye, bazen hastaneye gidip gelerek ve büyük bir dramı yaşayarak adaleti bekledi bu beşerler.

*Kendisinin ve ailesinin uğradığı mağduriyetin, haksızlığın telafi edilmesi lazım. Devletin bunlarla helalleşmesi lazım.

*Biz iktidarımızda bu ve gibisi ailelerle nasıl helalleşeceğimizi anlatmaya geldim. Bu ülkeye demokrasiyi, adaleti getireceğiz.

*Evlatlarının, eşlerinin çektiği acıların bir biçimiyle tazmin edilmesi lazım. Türkiye bu acıyı kaldıramaz. Zulüm bir yerde varsa birilerinin buna son vermesi lazım.

“BU ÜLKEYE BARIŞI GETİRECEĞİZ”

*Birlikte, bir arada yaşamak istiyoruz. Var olan iktidarın zulmü sonlandıracağına inanmıyorum. Tam aksine zulmün kapısını açmış, insanları perişan etmiş. Biz iktidarımızda bu ülkeye barışı, huzuru, kucaklaşmayı getireceğiz.

*Deniz Kutluk’un kızı bana bir mektup bırakmış. Beklentileri var. Genç bir kardeşimiz. Notu aldım.

*Beklentiler aslında bütün gençlerin beklentileri. Bunları sağlamak için Kutluk ailesine, mağdur olan ailelere sözümdür.

*Terör örgütü ile bir arada askerlere karşı kurdukları kumpasın hesabını soracağız. Zalimden hesap sormazsanız zalimin yanında olursunuz.

Related Posts

Bodrumspor döneme galibiyetle başladı!

Spor Toto 1. Lig’in birinci haftasında İsmet Taşdemir’in takımı Bodrumspor ile Cihat Arslan’ın çalıştırdığı Yeni Malatyaspor karşı karşıya geldi …

Mesut Özil ve Chadli vazife bekliyor

MEDAŞ Konya Büyükşehir Stadı’nın saha ve yerin uygunsuzluğu nedeniyle Eskişehir Yeni Stadı’nda oynanacak çaba saat 19.15’te başlayacak. Çabayı …

Kayserispor-İstanbulspor! CANLI

   KAYSERİSPOR 0- 0 İSTANBULSPOR (MAÇTA BİRİNCİ YARI) İLK 11’LER KAYSERİSPOR: Bilal, Onur, Hosseini, Kolovetsios, Carole, Cardoso, Campanharo …

Guterres’ten Kuzey Kore’ye bildiri: Nükleer silahlardan büsbütün arındırılmalı

Güney Kore Devlet Lideri Yoon Suk Yeol, başşehir Seul’de, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’i kabul etti. Antonio Guterres, BM’nin, Kuzey Kore …

Sudan’da askeri yönetim karşıtlarından protesto: Müzakere yok meşruiyet yok uzlaşma yok…

Sudan’da halkın geçtiğimiz yıl 25 Ekim’deki askeri müdahalenin ardından yönetimin tamamen sivillere devredilmesine yönelik başlattığı protestolar …

Üstün Lig’de 2. haftanın perdesi açılıyor

Spor Toto Muhteşem Lig’de 2. hafta başlıyor. Haftanın açılış maçında yarın Trabzonspor ile Atakaş Hatayspor karşı karşıya gelecek. Spor Toto …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.