Doktorlar Sıhhat Bakanlığı’na yaklaştırılmadı

Sağlık Bakanlığı’na “Sağlığımız için doktorlara kulak verin” kampanyasından toplanan 100 bini aşkın dilekçeyi vermek üzere giden doktorlar, bakanlığın ön kapısına yaklaştırılmadı. Polis zoruyla bakanlığın kent hastanesi kapısının önüne yönlendirilen tabipler, “Bakan kapısına gelen tabipleri sürdürdü, bunu asla unutmayacağız” dedi.  

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ile Sıhhat Meslek Emek Örgütleri’nin temsilcileri doktorların çalışma şartları, sıhhat sistemiyle ilgili meseleler ile toplum faydasına yapılmasını talep ettikleri talepleri içeren  dilekçeleri bakanlığa vermek için gitti.

Bakanlık önünde tedbir alan polis, kümenin bakanlığın ön kapısına yaklaşmasına ve bahisle ilgili yapacakları basın açıklamasına müsaade vermedi. Kümesi bakanlığın kent hastanesi kapısının önüne yönlendirdi.

TTB Merkez Kurulu Üyesi Onur Naci Karahancı, “100 bini aşkın dilekçeyi bakanlığa bırakmak için geldik, fakat bakanlığa yaklaştırılmadık.Yine sıkıntımızı anlatamadık, tekrar bakana ulaşamadık. Bakan kapısına gelen doktorları sürdürdü, bunu asla unutmayacağız” dedi.

“KORKUYORLARSA DEMEK Kİ GERÇEK YOLDAYIZ”

Karahancı, bakanlık önüne gelen kümesi göstererek şu sözleri kullandı:

“Bu kadar kişi ile Sıhhat Bakanlığı’na imza vermeye çalıştık. İktidar bu kadar bireyden korkuyorsa demek ki hakikat yoldayız. Tekraren vurguladık, daima anlattık çökmüş bir sıhhat sistemiyle hizmet verilmeye çalışılıyor.

Eskiden telefonlara gizlenen kuyruklar artık hastanelerin önünde. En kronik, en önemli, en can yakıcı hastalıkların tedavisi bile yapılamazken, sıhhatimize ve canımıza mal olan sıhhat sistemini yürütenler bizden bu kadar korkuyor.”

 “ÖTEKİLEŞTİRME VE DÜŞMANLAŞTIRMA DAVRANIŞI GÖSTEREN SİYASİ OTORİTE”

TTB Merkez Kurulu Lideri Şebnem Korur Fincancı’da, yaptığı konuşmada, Covid-19 salgın sürecini ve sıhhat hizmetlerini ötekileştirme ve düşmanlaştırma davranışı gösteren bir siyasi otorite ile sürdürmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Sağlık alanında kâfi düzenleme yapılmadığı ve toplumun sıhhat hakkı ihlal edildiği için siyasi otoritenin hatalı olduğunu her fırsatta hatırlatacaklarını söyleyen Fincancı, sıhhat sisteminin toplum faydasına değiştirilmesi gerektiğini bir sefer daha lisana getirdi.

Fincancı, TTB ve Sıhhat Meslek Emek Örgütlerinin sıkça lisana getirdiği, doktorların yaşama, çalışma ve ekonomik şartlarının düzeltilmesi için önerdikleri ve bakanlığa ilettikleri on maddeyi bir defa daha lisana getirdi.

Açıklamasının akabinde “Sağlığımız İçin Tabiplere Kulak Verin!” başlıklı imza kampanyasında toplanan birinci 100 bin imza, TTB Merkez Kurulu Lideri Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı tarafından Sıhhat Bakanlığı’na teslim edildi.

Related Posts

Kilo vermek sandığınız kadar güç değil! Yapacağınız şey o kadar kolay ki, öğrenince çok şaşıracaksınız

Etkili bir biçimde kilo vermek için birtakım yiyecekleri diyetten büsbütün çıkarmak da değerlidir. Gerçek yiyecekler yiyerek, porsiyon denetimi …

Covid-19 olay artışına karşı dikkatli olun uyarısı

Çin’den getirilen Kovid-19 aşısının testlerine istekli katılan ve immünoloji üzerine doktorası bulunan Özkan, bilhassa son haftalarda hadise …

Hipertansiyon hastalarına ‘düzenli ilaç’ uyarısı

Doç. Dr. Servet Altay, yaz aylarında hipertansiyona bağlı hastalıkların ve ölümlerin önüne geçmek için kimi önlemlerin alınması gerektiğini …

Kağıthane’de toplu sünnet şöleni: Bin 100 çocuk sünnet ettirildi

Kağıthane’de toplu sünnet şöleni: Bin 100 çocuk sünnet ettirildi İSTANBUL Kağıthane Belediyesi’nin organize ettiği geleneksel sünnet şöleninde …

Dikkat: Oyun Oynamak İçin Dışarı Çıkmadan Evvel Çocukları Bu Tehlikeli Bitki Hakkında Uyarın!

Güneş yine doğdu ve dışarısı hoş ve sıcak, bu da bir sürü çocuğun tekrar oynamak için dışarı çıktığı manasına geliyor. Bu elbette kusursuz, zira …

Sıhhatinize kıymet veriyorsanız bu tehlikeli diyetleri denemeyin

Diyet, sağlıklı bir ömürde belirleyici bir rol oynar. Sağlıklı beslenmeyenler birçok sıhhat sorunu tehlikesiyle karşı karşıya kalır. Tanınan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.