CS:GO Steam’de oyuncu rekoru kırmaya devam ediyor

Riot Games’in FPS nişancı oyunu Valorant’ın 2020’de piyasaya sürülmesiyle beraber CS GO’nun çöküş dönemi başladı. Birkaç yıl boyunca Valorant’ın hüküm sürdüğü piyasada CS:GO’ya olan ilgi eskisinden daha çok artmaya başladı. Bununla beraber oyunun eş zamanlı oyuncu sayısında artarda rekorlar geldi.

CS: GO TEKRARDAN OYUNCU REKORU KIRDI

Counter Strike Global Offensive, geçtiğimiz günlerde Steam’de anlık olarak 1,818,773 oyuncuya ulaşarak tüm zamanların en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı. CS GO’nun bu denli rekor kırmasının arkasındaki tek neden ise Counter Strike 2’nin duyurulmuş ve betasının başlamış olmasıdır.

Geçtiğimiz aylarda birçok kez eş zamanlı oyuncu sayısı rekorunu tazeleyen CS: GO, Steam’de bir zamanlar 3,2 milyon anlık oyuncusu ile rekor kıran ve tüm zamanların en yüksek eş zamanlı oyuncusuna sahip popüler battle royale oyunu PUBG Battlegrounds’ın hemen arkasında yer alıyor.

PUBG Battlegrounds, son 24 saatte anlık olarak en yüksek 500 bin oyuncuya ulaşırken Counter Strike: Global Offensive ise 1,8 milyon oyuncuya ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir