Çorum’da ayrıldığı nikahlı eşinin aracına bomba düzeneği yerleştirdi

Çorum’da dini nikahlı çift birlikte yaşadıktan bir müddet sonra yollarını ayırdı.

56 yaşındaki Hatun Demir park halindeki aracına binmek isterken arabasının altında düzenek yerleştirildiğini fark etti.

Demir’in durumu polis takımlarına bildirmesiyle olay yerine trafik, asayiş ve bomba imha takımları sevk edildi.

Fünye ile patlatıldı

Yapılan incelemelerde arabaya bomba düzeneği yerleştirildiği tespit edildi. Bunun üzerine etrafta güvenlik tedbiri alan takımlar, bölgedekileri uzaklaştırdı.

Bomba imha takımları tarafından bomba düzeneği inançlı alana alınarak fünye ile patlatıldı ve bomba düzeneğinin üzerinde pil ve kimi modül ile aparatlar bulundu.


2 başka kabahatten 23’er yıl mahpus cezası istendi

Olayın akabinde Hatun Demir’in şikayeti ile geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Argümanlar üzerine Demir’in birlikte yaşadığı 45 yaşındaki nikahlı eşi Kadir Karadağ  ile yardım ettiği öne sürülen Şükrü Gül için 2 başka cürümden 23’er yıla kadar mahpus cezası istendi.

İddianame kabul edildi

Çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan şüpheliler hakkında, soruşturmanın tamamlanmasının akabinde ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ ve ‘tehlikeli unsurları müsaadesiz olarak bulundurma yahut el değiştirme’ kabahatlerinden 23’er yıla kadar mahpus istemiyle iddianame hazırlandı.

İddianame, 1’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Misina telinin kopması sonucu patlama yaşanmadı

İddianame ile birlikte olaya ait yeni ayrıntılar da ortaya çıktı. Kapsamlı olay yeri inceleme tutanağı ile kriminal inceleme raporuna nazaran iddianamede; düzeneğin patlayıcı özelliği taşıdığı ve öldürmeye elverişli el üretimi olduğu kaydedildi. Boru tipli, basınç ve modül etkili bomba düzeneğinin aracın hareketine hassas tasarlandığı belirtildi.

Bomba düzeneğine bağlı misina telinin kopması sonucu ise patlamanın yaşanmadığı bildirildi. İddianamede; düzeneğin aracın sürücü mahallinin altına yerleştirildiği, fakat misinanın kopmasıyla pil bloğu ile teması sağlayacak iletkenin harekete geçememesi sonucu aksiyonun teşebbüs basamağında kaldığı da kaydedildi.

“Temin etmem mümkün değil”

Hakkında ayrıyeten ‘tehdit’, ‘yaralama’, huzur ve sükunu bozma’ hatalarından da birçok kaydı bulunan Kadir Karadağ’ın, savcılık savunmasında “Beni Hatun Demir’in oğlu telefonla aradı ve araca bomba konulmuş olduğunu söyledi. Benim bu bombayla rastgele bir halde alakam yoktur. Benim bunu temin etmem mümkün değildir. Bombayı muhakkak ben koymadım. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum” dediği öğrenildi.

“Kadir’ yardım etmedim”

Suçlamaları kabul etmeyen Şükrü Gül de “Kesinlikle araca bomba yerleştirmedim, bomba yapmadım, Kadir’e de rastgele bir formda yardım etmedim.  İnternet üzerinden yahut rastgele bir yerden bomba imalinde kullanılabilecek bir gereç satın almadım” diyerek kendini savundu.

“Beni arayarak tehditte bulundu”

DHA’nın transferine nazaran; Müşteki sıfatıyla söz veren Hatun Demir ise “Daha öncelerde de Kadir Karadağ, aracıma takip aygıtı taktırdığından şüphelendim. Çabucak polisi aradım. Gruplar geldikten sonra cismin, bomba olduğunu öğrendim. Bu cismi aracıma Kadir Karadağ’ın yerleştirdiğini düşünmekteyim. Zira şahıs en son yakın vakitte beni arayarak, tehditte bulundu” ifadelerinde kullandı.

Related Posts

Guterres’ten Kuzey Kore’ye bildiri: Nükleer silahlardan büsbütün arındırılmalı

Güney Kore Devlet Lideri Yoon Suk Yeol, başşehir Seul’de, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’i kabul etti. Antonio Guterres, BM’nin, Kuzey Kore …

Sudan’da askeri yönetim karşıtlarından protesto: Müzakere yok meşruiyet yok uzlaşma yok…

Sudan’da halkın geçtiğimiz yıl 25 Ekim’deki askeri müdahalenin ardından yönetimin tamamen sivillere devredilmesine yönelik başlattığı protestolar …

Üstün Lig’de 2. haftanın perdesi açılıyor

Spor Toto Muhteşem Lig’de 2. hafta başlıyor. Haftanın açılış maçında yarın Trabzonspor ile Atakaş Hatayspor karşı karşıya gelecek. Spor Toto …

Trump, anayasal hakkını kullanarak soruları yanıtlamadı

Eski Amerika Birleşik Devletleri Lideri Donald Trump, varlıklarının kıymetini 10 yıldan fazla müddettir finansal tablolara yanlış yansıtarak …

Sivasspor, Dia Saba transferinde sona yakın!

Spor Toto Üstün Lİg’in yeni dönemini konutundaki 1-1’lik Gaziantep FK beraberliğiyle açan Sivasspor, transfer için çalışmalarına sürat verdi …

Ankara, Eskişehir ve Tekirdağ için gök gürültülü sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan iddiaya nazaran, yarın sabahtan itibaren Tekirdağ etraflarında, öğlen saatlerinden sonra ise Ankara ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.