Çocukluk hayalini emekliliğinde gerçekleştirdi

Selma Sülüş çocukluk yıllarında maddi imkansızlık, çalışma hayatında da vakit yetersizliği nedeniyle hayali olmasına rağmen bir bisiklete sahip olamadı.

Emekli olduktan sonra hayaline eşi İbrahim Sülüş’le aldıkları tandem bisikletle kavuştu.

Günün büyük bölümünü yılların hayalini gerçekleştirme sevinciyle doğada bisiklete binerek geçiren Sülüş ailesi, hayatlarına kattıkları hareketlilikten mutluluk duyuyor.

Çift, sağlıklarına da katkı sunan bisikletleriyle çeşitli festivallere de katılıyor.

Çocukluk hayalini ancak emekli olduktan sonra gerçekleştirebildiğini anlatan Selma Sülüş, “Çocukluk yıllarımda maddi imkansızlıklar nedeniyle bisikletim olmadı. Daha sonra okuldur, mecburi hizmettir bu hayalime kavuşamadım. Gittiğimiz yerlerde fırsatım olmadı. Bir yakınımızın tavsiyesiyle ikili bisiklet aldık. Bisiklete binmeyi her yaşta öğrenebilirsiniz. İlk bisikletim eşimle birlikte sürdüğüm tandem bisiklet oldu” dedi.

Geçte olsa hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını anlatan Sülüş, sağlıklı bir yaşam için tüm emeklilere bisiklet sürmeyi tavsiye etti.

“HAYAT AYNI BİSİKLETE BİNMEK GİBİ”

İbrahim Sülüş de “Tandem çok farklı bir araç. İkili bisiklet olduğu için daha fazla dikkat çekiyoruz. Her geçtiğimiz yerde bizi alkışlıyorlar. Eşimle hayatı paylaşıyoruz. Bisikletin üzerinde birlikte bu anı yaşamak için tandem aldık. Hayat, aynı bisiklete binmek gibidir. Yokuşları çıkarken ve inerken birlikte pedal çeviriyoruz. Güzel bir duygu” diye konuştu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir