Bu 5 Altcoin Düşüş Sinyali Veriyor! Satış Mı Yapılıyor?

Kripto analisti Valdrin Tahiri, ADA fiyatının satış tehdidiyle karşı karşıya olduğunu söylüyor. Analist David, AAVE’nin ayı sinyali verdiğini kaydediyor. Bu arada analistlere göre lider altcoin için de durum kötü. Bir diğer analist Kelvin Munene ise FET için düzeltme bekliyor. Son olarak analist Danielle du Toit, APE’nin önemli bir destek seviyesini kaybedeceğini belirtiyor.

Bu altcoin satış tehdidi altında!

ADA için haftalık zaman dilimi teknik analizi düşüş görünümü sağlıyor. Bunun ana nedeni, uzun vadeli 0,40 dolar direnç alanının üzerindeki sapma ve ardından bunun altındaki düşüş. Bu, kopuşun gayrimeşru olduğu anlamına geldiği için düşüş işaretidir. Aksine, satıcılar devraldı ve fiyatı aşağı çekti.

ADA Haftalık Grafik / Kaynak: TradingView

Ayrıca, haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) düşüş eğilimi gösteriyor. Şu anda gösterge 50’nin altında ve düşüyor. Bu da düşüş eğiliminin bir işareti. Daha kısa vadeli günlük zaman dilimindeki teknik analiz, haftalık zaman dilimindeki okumalarla aynı hizaya gelir. Böylece düşüş eğilimli bir ADA fiyat tahmini sağlar.

Şu anda, ADA 152 gündür yerinde olan yükselen destek hattında sıçradı. Ancak, çizgiye şimdiye kadar dört kez dokundu. Çizgilere her dokunduğunda zayıflıyor. Bu yüzden, nihai bir kırılma olası görünüyor. Bu tür uzun vadeli yapılardan gelen kırılmalar genellikle önemli aşağı yönlü hareketlere yol açar. Arızayı teyit etmek için çizginin altında bir günlük kapanış gerekecek. Bunun, önümüzdeki 24 saat içinde gerçekleşmesi mümkün. Bu durumda, 0,30 dolarlık yatay destek alanına bir düşüş muhtemel.

ADA Günlük Grafik / Kaynak: TradingView

Bu düşüş eğilimli ADA fiyat tahminine rağmen, devam eden sıçrama 0,41 dolar direnç alanına doğru devam edebilir. Fiyat bunun üzerinde kapanırsa, düşüş tahminini geçersiz olur. Bu durumda, muhtemelen 0,50 dolara keskin bir artış başlatacaktır. Ancak, bölgeden gelen bir ret, trendin hala düşüş eğiliminde olduğu anlamına gelecektir.

Aave fiyatı ayı sinyali gösteriyor, satış mı gerçekleşiyor?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere AAVE, 19 Şubat’ta 95 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak, o zamandan beri düşüş gösteriyor. Bu süreçte, fiyat 0,618 Fibonacci düzeltme seviyesinden üç kez sıçradı (yeşil oklar). Ancak her sıçrama daha düşük bir tepe oluşturdu. Daha sonra, AAVE bu destek seviyesinin altına indi. Böylece, 29 Mayıs’ta direnç olarak teyit etti (kırmızı ok). Bu hareket önemli. Çünkü 0,618 Fibonacci düzeltme seviyesi genellikle bir düzeltmenin sona erdiği bir noktadır. Bu seviyenin altına inilmesi %100 geri çekilmeye yol açabilir.

Günlük RSI göstergesi 50 seviyesinin altına düşüyor. Ayrıca, aşağı doğru eğimli. Bu da düşüş eğilimine işaret ediyor. Bu nedenle, AAVE’nin fiyatı bu yılın başlarında yukarı yönlü hareketin başladığı 51 dolar destek seviyesine kadar düşmeye devam edebilir.

AAVE günlük grafik / Kaynak TradingView

En olası görünüm, AAVE fiyatının mevcut kısa vadeli formasyonu kıracağını ve düşmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu aşağı yönlü hareket için potansiyel hedef 51 dolar. Fiyat 0,618 Fibonacci düzeltme seviyesini 68 dolardan geri alırsa bu perspektif geçersiz olur.

Lider altcoin fiyatı ayı sinyalleri gönderiyor!

Ethereum (ETH) piyasası çeşitli zorluklarla boğuşurken, son veriler büyük yatırımcıların varlıklarında önemli bir düşüş olduğunu ortaya koyuyor. Altcoin, kısa vadeli beklentilerine şüphe gölgesi düşürüyor. Blockchain analitiklerine göre, 1.000 ya da daha fazla coin tutan Ethereum adreslerinin sayısı son 10 ayın en düşük seviyesi olan 6.268’e geriledi. Bu düşüş, Kasım 2022’de 6.270 ile biraz daha yüksek bir sayı olsa da gözlemlenen bir önceki düşük seviyeyi yansıtıyor. Genellikle düşüş eğiliminin göstergesi olan balina varlıklarının aşağı yönlü seyri, büyük ölçekli yatırımcıların Ethereum’un yakın gelecekteki görünümüne olan inançlarını kaybediyor olduğunu gösteriyor.

Altcoin, şu anda yaklaşık 1.870 dolardan işlem görüyor. Bu da potansiyel bir konsolidasyon noktası olarak hizmet edebilecek teknik bir seviye olan 50 günlük Üstel Hareketli Ortalama’ya (EMA) yaklaşıyor. Bununla birlikte, azalan işlem hacmi, traderlar arasındaki ilginin azaldığına işaret ediyor. Ayrıca, bu durum potansiyel olarak Ethereum’un fiyat istikrarını etkiliyor.

https://twitter.com/glassnodealerts/status/1663806577164562433

FET için aşırı satım piyasası düzeltme sinyali verdi

Fetch.ai (FET) piyasasında bugün yaşanan yükseliş ivmesi, fiyatın 24 saatin en düşük seviyesi olan 0,2619 dolardan 7 günün en yüksek seviyesi olan 0,2888 dolara sıçramasıyla zirveye ulaştı. Yükseliş sırasında FET’in piyasa değeri ve 24 saatlik işlem hacmi sırasıyla %2,24 ve %172,92 artarak 220.889.816 dolar ve 89.326.433 dolar oldu. Eğer boğalar 0,2888 dolar direnç seviyesini aşarsa, bir sonraki potansiyel bariyer seviyesi 0,3111 dolar olacak. Ancak, ayılar kontrolü ele geçirir ve piyasayı 0,2619 dolar destek seviyesinin altına gönderirse, muhtemelen bir sonraki destek seviyesi 0,2396 dolar civarında olur.

FET 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Sonuç olarak, FET’in yükseliş momentumu zayıflama belirtileri gösteriyor. Bu da potansiyel bir fiyat düzeltmesine ve temkinli karar verme ihtiyacına işaret ediyor.

APE’nin, önemli destek seviyesini kaybetmesi mümkün

ApeCoin’in fiyatı 24 saatlik bir kayıp yaşadı. Bu, altcoin fiyatını basın zamanında 3,12 dolara düşürdü. Buna ek olarak, kripto fiyatındaki son düşüş APE’yi önümüzdeki 2 gün içinde kırılırsa felaket olabilecek önemli bir destek seviyesine indirdi.

APE 1 günlük grafik / Kaynak: TradingView

Teknik açıdan altcoin fiyatı bu yılın Ocak ayının sonundan bu yana düşüş eğiliminde. O zamandan bu yana, altcoin 6,418 dolardan basın zamanındaki fiyatına kadar düştü. Dahası, APE’nin günlük grafiği hala düşüş eğilimli bir fiyat kanalında olduğunu gösteriyor. Bunun da önümüzdeki birkaç gün içinde altcoin’in fiyatını daha da aşağı çekmesi mümkün. APE’nin fiyatı yukarıda belirtilen 3,082 dolar işaretinin altında kapanırsa, önümüzdeki 24-48 saat içinde bir sonraki destek seviyesine 2,758 dolara düşme riski altında olacak. Öte yandan, altocin fiyatının bugün ve yarın bu seviyenin üzerinde kapanması, APE’nin yakında 3.374 doların üzerine çıkmasına yol açacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir