Binance CEO’su Bu Altcoin’e Dikkat Çekti: Birlik Olmalıyız!

Cardano kurucusu Charles Hoskinson ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor geçtiğimiz günlerde sert bir tartışma yaşadı. İkilinin fikir ayrılığı ADA tokenin menkul kıymet olup olmadığı üzerine. Bu tartışmaya dahil olan isimlerden biri Binance CEO’su CZ oldu. Changpeng Zhao ikili arasındaki tartışma üzerine birlik çağrısında bulunuyor.

Binance CEO’su Hoskinson-Saylor tartışması üzerine konuştu

Kriptokoin.com olarak Hoskinson ve Saylor’ın arasında yaşananları bu makalede aktardık. Özetle, Michael Saylor geçtiğimiz günlerde Cardano’nun menkul kıymet olduğunu söyledi. Bunun üzerine Cardano kurucusu Charles Hoskinson, ADA’nın Bitcoin’den daha faydalı bir kripto para birimi olduğunu ileri sürdü. Hoskinson ayrıca, Saylor’ın iddialarını pek dikkat ciddiye almadığını da dile getirdi. Binance CEO’su CZ’de konu üzerine bugün Twitter’dan birlik çağrısı yaptı. CZ’nin açıklamaları kaba bir çeviriyle şu şekilde:

Dünya çok fazla bölünmüş durumda. Kripto paralar için günümüz erken benimsenme sürecidir. Tüketiciler arasında hala bir proje için kötü olan şeyin diğer projeler için de kötü olduğu gibi şüpheleri var. Ayrıca, piyasa doygunluğa hiç yakın değil. Bu birlikte büyüdüğümüz bir aşamadır.

Binance CEO’sunun yukarıdaki tweet’i, Michael Saylor’ın ADA’nın bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesi ardından Charles Hoskinson ile aralarında çıkan tartışmaya yönelik. Bir soru-cevap etkinliğinde Hoskinson, Cardano’nun Bitcoin’den daha merkeziyetsiz olduğunu öne sürdü. Kurucu ayrıca BTC’nin ana kullanım durumu spekülasyon olduğu için ADA’nın daha işlevsel olduğunu savunuyor. Hoskinson’un bu konuya yönelik açıklamaları şunlardı:

ADA’yı kimse kontrol etmiyor. Tamamen merkezsizdir. Ayrıca Bitcoin’den daha fazla kullanım durumu ve faydaya sahiptir. İnsanlar, Bitcoin’i sadece spekülasyon için satın alıyor.

Diğer yandan, tartışmayı alevlendiren Saylor‘ın açıklamaları geçen hafta Altcoin Daily ile yaptığı röportajda geldi. MicroStrategy CEO’su ADA’nın bir menkul kıymet olduğunun “oldukça açık” olduğunu söyledi. Saylor’ın açıklamaları şöyleydi:

Bir emtia ağı olmak için ihraççı, ICO ve DAO olmamalıdır. Cardano’nun tarihini incelerseniz, bunun bir menkul kıymet olduğu oldukça açıktır. Her şeyi kontrol ediyor. Bu yüzden entelektüel olarak bunun bir güvenlikten başka bir şey olduğuna kendinizi nasıl ikna edebileceğinizi bilmiyorum.

Hoskinson, Saylor ve diğer Bitcoin maksimalistlerini hedef alıyor. Cardano kurucusu, diğer kripto paralar üzerinde başarılı olma konusunda finansal çıkarları olduğu için yalnızca Bitcoin’i savunmaya devam ettiklerini söylüyor.

Bu arada, menkul kıymet üzerine benzer bir tartışmaya Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin’de dahil oldu. Yukarıdaki gerilimin yaşandığı saatlerde, Buterin Twitter’dan gelen bir soru üzerine şunları söyledi.

Related Posts

İkinci el otomobilde 6 ay sınırlaması yargıya taşınıyor

ANKARA (DÜNYA) – Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu, ikinci el satışlarına getirilen 6 ay ve 6 bin kilometre kısıtlamasının Anayasaya aykırı …

EYT’de detaylar netleşiyor: İlk sene 1 Milyon emekli

Hükûmet, EYT düzenlemesini yıl sonuna kadar tamamlama yönünde çalışmalarını sürdürürken, düzenlemenin hazineye maliyeti tartışılıyor. EYT’den …

TÜİK açıkladı: Büyükbaş hayvan sayısı azaldı

Türkiye’de haziran sonu prestijiyle büyükbaş hayvan sayısı 17 milyon 876 bin, küçükbaş da 58 milyon 448 bin olarak kaydedildi. Türkiye …

Küresel gıda fiyatları temmuzda geriledi

Buna göre, Gıda Fiyat Endeksi, temmuzda bir önceki aya göre yüzde 8.6 düşüşle 140.9 puana geriledi. Böylece, Gıda Fiyatları Endeksi temmuz ayında …

İtalya’dan artan güç fiyatlarına karşı 13 milyar Euro’luk dayanak paketi

İtalya’da hükümet güç fiyatları altında ezilen vatandaşların ve şirketlerin yükünü hafifletmek için 13 milyar Euro’luk dayanak paketini devreye …

Borsadan coin vurgunu suçlaması: Baba kaçırdı kızı akladı

İddiaya göre geçen 21 Aralık günü 12 milyon 735 bin 500 lira yatırımıyla toplamda bir adedi 0.326 lira olan ünlü bir alt koinden 39 bin 140 adet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.