AK Parti’den Kılıçdaroğlu’na cevap: Bu vakıfların gelir masrafları bütün ülkelerin bilgisi dahilinde

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1 milyar doların Ensar Vakfı ve TÜRGEV tarafından ABD’ye transfer edildiği, para akışları ve dokümanlarının ellerinde olduğunu tezine karşılık verdi.

A Haber canlı yayınına telefonla katılan Çelik, iki vakfın ABD’de yasal faaliyetler yürüttüğünü belirtti. Çelik, “Hangi faaliyetleri yaptığını bütün dünyanın bildiği, öğrencilerin FETÖ’nün ağlarına düşmesinler diye kurulmuş tertipler. Açık yapıları, yasa dışı yapılarmış üzere ortaya koyup maksat gösteriyor. Bu vakıfların gelir masrafları bütün ülkelerin bilgisi dahilinde” dedi.

“Aile kavramının bu kadar sistematik olarak maksat koyulması, ailesi olan bütün vatandaşlarımız gereken yanıtı verecekler” diyen Ömer Çelik’in açıklamasından satırbaşları şöyle:

CUMHURBAŞKANIMIZIN AİLESİNİ SİSTEMATİK OLARAK MAKSAT ALIYOR: Aile kavramını Sayın Kılıçdaroğlu kadar amaç alan, Kılıçdaroğlu kadar aile üzerinden siyaset yapan, Cumhurbaşkanımızın ailesini amaç alarak bu biçimde bir yaklaşım ortaya koyan, siyaset hayatımda bu kadar yakışıksız yaklaşım hatırlamıyorum. Kılıçdaroğlu sistematik olarak aileyi maksat alan, aile üzerinden bir lisan kullanıyor. Bu bir siyaset lisanı değil iftira kampanyasıdır. Siyasi ahlakla bağdaşmayan bir yaklaşım ortaya koyuyor.

BU TÜRLÜ BİR BEYAN BEKLİYORDUK: Ne vakit Türkiye dış siyasette bir açılım yapsa, Cumhurbaşkanımızın terörle gayrette yeni bir harekat başlatacağı halinde bir tabiri olsa, Kılıçdaroğlu’nun çabucak içeride kaos yaratmaya dönük bir açıklaması geliyor. Biz bu türlü istikrarsızlaştırıcı bir beyan bekliyorduk fakat doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar temelsiz, mesnetsiz, aileyi gaye alan ahlak dışı bir açıklama ummamıştım.

FETÖ DAİMA GÜNDEME GETİRİYOR: 2014’te FETÖ’nün kanalı olan Samanyolu TV’ye çıkmış, tekrar başbakanken Cumhurbaşkanımızın kaçacağını söylemiş. Cumhurbaşkanımızın kaçacağı istikametindeki kampanya FETÖ tarafından daima gündeme getirilen bir kampanya.

AÇIK YAPILARI YASA DIŞI ÜZERE MAKSAT GÖSTERİYOR: Kılıçdaroğlu herkesi suçluyor, demokrasiyi maksat alıyor. Diyor ki ABD’de vakıf kurmaya çalışıyorlar. TÜRGEV’den bahsediyorlar. Bu o ülkenin hukuk kurallarına nazaran kurulmuş. Son derece şeffaf. Hangi faaliyetleri yaptığını bütün dünyanın bildiği, öğrencilerin FETÖ’nün ağlarına düşmesinler diye kurulmuş tertipler. Açık yapıları, yasa dışı yapılarmış üzere ortaya koyup amaç gösteriyor. Bu vakıfların gelir sarfiyatları bütün ülkelerin bilgisi dahilinde.

BUNLARI MUHTEMELEN FETÖ’DEN ALDI: Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanımıza yönelik nefret ve iftira siyaseti bu siyaseti yaptıranların çöküşüne neden olur. Yabancı ülkede okul açılmış, yurt açılmış. Bunları ellerine tekrar açık kaynaklardan alarak, muhtemelen FETÖ almıştır, saklı evrak diyerek vermiştir.

VATANDAŞLARIMIZI GEREKEN KARŞILIĞI VERECEK: Kılıçdaroğlu vesayet zihniyete sahip olduğunu ortaya koymuştur. Siyasetin lisanını bu biçimde sertleştirmek istiyorsa, bizim lisanımızın ne kadar sertleşeceğini iddia bile edemez. Aileleri de işin içine koyduğumuzda neyi sakınacağız? Çık siyasi kapasite ile konuş, biz sana ne karşılıklar veriyoruz. Aile kavramının bu kadar sistematik olarak maksat koyulması, ailesi olan bütün vatandaşlarımız gereken yanıtı verecekler. Sonra diyorlar: Neden kutuplaşıyoruz?

YANILDIĞI MEVZULARIN HADDİ HESABI YOK: Hükümeti kanunsuzlukla suçluyor. Cumhurbaşkanlığı makamını tehdit etmeye kalkıyor. Kılıçdaroğlu, Türkiye düşmanlarının propagandasını dillendiriyor. Yanıldığı mevzuların haddi hesabı yok. AK Parti gereken hukuksal teşebbüsleri yapacaktır. Sinsi bir faaliyet yürütüyorlar. Bundan sonrasında açıklamalarına prestij edilmemesi gerekiyor. Kılıçdaroğlu hani evrak açıklayacaktı? Koskoca partilileri böylesine bir iftira kampanyasının modülü haline getirmeye çalışıyorlar. Bunlar esasen kanunlar çerçevesinde olan şeyler. Yurt dışında, öğrencilerle ilgili faaliyetler var. O ülkelerin açık kaynaklarından, beklenen FETÖ’cüler almıştır. Bunlara saklı evrak diye vermiştir. Bu da gerisine önüne bakmadan daha evvel olduğu üzere bu duruma düşmüştür. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Fenerbahçe’de AEK Larnaca mesaisi sürüyor!

Fenerbahçe, AEK Larnaca maçı hazırlıklarına Teknik Yönetici Jorge Jesus idaresinde Can Bartu Tesisleri’nde kuvvet ve dayanıklılık çalışmasıyla …

TFF Eski Başkanları, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini izledi

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) eski başkanları Yıldırım Demirören ile Nihat Özdemir aynı locada maçı takip ederken kendilerine TFF eski …

Trafikte baltalı akın teşebbüsü

İstanbul’un Sarıyer ilçesi İstinye’de evvelki gün öğlen saatlerinde teze nazaran trafikte iki kişi ortasında yol verme nedeniyle tartışma yaşandı …

Brest, Cezayirli futbolcu Youcef Belaili ile yolları ayırdı!

Brest kulübü, ailesinden uzakta kalan ve Fransa’ya adapte olma konusunda zorlanan Youcef Belaili ile yollarını ayırdı. Kulüp, yaptığı açıklamada …

Sivasspor’a moral kahvaltısı

Spor Toto Harika Lig’de yarın alanında Hatayspor ile karşılaşacak DG Sivasspor, maç öncesinde moral kahvaltısında bir ortaya geldi. Teknik …

3 yaşındaki çocuğun, gece yattığı sırada anlattıkları ailesinin tüylerini ürpertti

“ÖNCEKİ ANNEMİN ADI SOCHİ İDİ” Schreiber, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Bir takipçim, oğlunun gece yatarken söylediklerini bana aktardı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.