Ahmet Nur Çebi: Yerli-yabancı ayrımı olamaz

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Orta Doğu’da yayın yapan TV kanalındaki bir saatlik canlı yayında, deprem sürecinde Beşiktaş’ın bir sivil toplum örgütü olarak üzerine düşen sorumlulukları yerine getirdiğini belirtti.

‘Bu Oyuncak Sana Arkadaşım’ etkinliğinin dünya çapında 1.3 milyar insana ulaştığını hatırlatan Çebi, Atletico Madrid ve Sabah FK ile yapılan dostluk maçlarının önemli etki yarattığını vurgulayıp, “Müslüman kardeşlerimiz de hep yanımızda oldular. Arap yarımadasından da herhangi bir kulüple bu amaç doğrultusunda maç oynamak isteriz” ifadelerini kullandı.

Türk futboluyla ilgili de konuşan Ahmet Nur Çebi, şu ifadeleri kullandı:

“Yerli oyuncularımızın performansı tatmin edici seviyede olsa yabancı futbolcu transfer etmeye gerek olmaz. Hayatın hiçbir alanında yerli ve yabancı ayrımını doğru bulmuyorum. İyi futbolcu, kötü futbolcu vardır. Siyahi futbolculara yapılan ırkçılığı lanetliyorum.”

‘ALTYAPIYA ÖNEM VERİLMELİ’

“Taşıma suyuyla değirmen dönmez. Altyapıya önem verilmeli. Genç futbolcuları az maliyetle yetiştirmeli ve yüksek bonservis ücretleriyle göndermeliyiz. ‘Beşiktaş’ı nasıl borçlandırırsınız’ diye hesap soran bir kesim var ama ‘şampiyonluk nasıl gelirse gelsin’ diyen, hesap kitap yapmayan bir kesim daha var. Biz denge kurmaya çalışıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir